Сортировать по:
Drops Alpaca Bouclé
3,85 €
77,00 €/kg
DROPS Alpaca Bouclé – это прекрасная эффектная пряжа, скрученная из 2 нитей супертонкой альпаки с основой из шерсти и полиамида, которая придает пряже прочность. Её натуральные волокна не подвергались обработке,...
Opal Aquarell 4-ply 100g
7,95 €
79,50 €/kg
Opal Aquarell: нежные тона, вдохновленные акварельной живописью Коллекция носочной пряжи Opal Aquarell — это палитра нежных, перетекающих друг в друга оттенков, вдохновленных волшебством акварельной живописи. Позвольте себе окунуться в атмосферу творчества...
Opal Sweet Kiss 4-ply 100g
7,50 €
75,00 €/kg
Opal Sweet Kiss: позвольте себе немного романтикиПогрузитесь в мир нежности и романтики с коллекцией носочной пряжи Opal Sweet Kiss 4-ply. Эта пряжа создана для тех, кто ценит красоту, качество и...
Opal Pretty 4-ply 100g
7,75 €
77,50 €/kg
Представляем вам пряжу Opal Pretty – воплощение роскоши и элегантности в мире вязания. Эта уникальная пряжа добавит вашим изделиям неповторимый блеск и шарм благодаря тонкой серебряной нити, вплетенной в основную....
Opal MixTape 4-ply 100g
7,75 €
77,50 €/kg
Окунитесь в мир ярких красок с Opal MixTape! Представьте себе ноты любимой мелодии, сплетающиеся в волшебный узор на ваших спицах. Именно это ощущение дарит уникальная пряжа Opal MixTape. Эта фантастическая...
Drops Fabel
35,00 €/kg
Superwash treated sock wool Hard wearing as only a sock yarn can be, DROPS Fabel is a 4 stranded yarn that is superwash treated, which makes it machine washable and easy...
Носочная пряжа Opal Surprise 4-ply 100г
7,55 €
75,50 €/kg
Пряжа Opal Surprise цветов 4061 и 4065 уже много лет является фаворитом среди поклонников этой марки. Яркие и длинные цветовые градиенты делают эту пряжу популярным выбором для самых разных проектов — от классических...
West Yorkshire Spinners Signature Cocktail 4 Ply 100g
8,75 €
87,50 €/kg
Signature 4ply - CocktailsCocktail hour just got colourful with this truly fabulous selection of self-striping yarn inspired by the bright shades of our favourite tipples. Taking all the great qualities...
Scheepjes Whirl
17,95 € – 18,95 €
Choose to your taste from the deliciously extensive range of Scheepjes Whirl, available in a range of scrumptious long gradient colourways. Made from a 60% Cotton and 40% Acrylic blend,...
Lamana Como Tweed
6,95 €
278,00 €/kg
Lamana Como Tweed – это версия пряжи COMO в модном твидовом исполнении, трехниточная пряжа SUPERLIGHT DK из 100% тончайшей шерсти мериноса (18,5 микрон). Эта кардная пряжа с метражом 120 м на...
REGIA Christmas Edition 4-ply 100g
7,50 €
75,00 €/kg
O, how lovely is the Christmastide! The hues and patterns of REGIA’s new Christmas Edition 1 are so exquisite, one could wish for Christmas to last eternally. The timeless trio...
Opal Fine Merino Wool 4-ply 100g
9,50 €
95,00 €/kg
Opal's Fine Merino Wool is a luxurious 4-ply sock yarn, crafted from the softest, mulesing-free Merino wool. Sourced from South America, this yarn boasts a 21.5 micron fiber for unparalleled...
Opal Zauberwald 4-ply 100g - The Magical Unicorn
8,10 €
81,00 €/kg
Opal’s premium 4-ply Zauberwald sock yarn is a magical find. Its colorways, inspired by a whimsical enchanted forest, ignite the imagination and spark creativity. Each colorway, with its unique name,...
West Yorkshire Spinners Signature Sparkle 4 Ply 100g
8,75 €
87,50 €/kg
Signature Sparkle 4plyAdd a little shine to your festive makes with our Signature Sparkle 4ply Christmas yarn! With all the warmth, softness and luxury of a 75% wool blend, which...
West Yorkshire Spinners Signature 4 Ply 100g
8,95 €
89,50 €/kg
West Yorkshire Spinners Signature 4 Ply Sock Yarn. All shades of the award winning British sock yarn by West Yorkshire Spinners. Well loved and favoured by knitters and crocheters nation-wide...
Drops Nord
3,00 €
60,00 €/kg
DROPS Nord 45% альпака, 30% полиамид, 25% шерсть DROPS Nord - это классическая 4-ниточная носочная пряжа. В её составе идеально сбалансированы три компонента: 45% нежнейшей альпаки отвечают за мягкость и...
Novita 7 Brothers Christmas Colors 100 g
6,50 €
65,00 €/kg
Finland’s best-selling sock yarn has now been updated. For many decades now, Novita 7 Veljestä has been the best known and best loved yarn among Finnish knitters, and deservedly so....
Novita 7 Brothers Raita 100g
7,50 €
Novita 7 Brothers Raita is part of the Novita 7 Brothers yarn family and contains 80 % wool and 20 % polyamide. 7 Brothers Raita is an ingenious version of...
Opal Hundertwasser, Part 3 4-ply 100g
8,75 €
87,50 €/kg
Носочная пряжа OPAL – один из самых любимых классиков среди пряжи для носков уже долгие годы. И это не просто дань качеству немецкого производства, но и результат того, как высококлассная,...
Regia Design Line by ARNE & CARLOS 4-ply 100g
7,50 €
Великолепные цветовые сочетания и вдохновляющие узоры! Огромные, нетронутые ландшафты и краски природы служат источником вдохновения для этих дизайнеров. Неважно, какой цвет пряжи вы выберете — эти носки станут изюминкой, которая...
Gruendl Hot Socks XMAS 6-ply 100g col. 6344
9,00 €
60,00 €/kg
Начинайте рождественский сезон с праздничной новогодней пряжей от Gründl! Пряжа для носков Hot Socks Xmas - это удовольствие для вязания! Премиальная пряжа прекрасно и легко вяжется, а результат будет радовать...
Gruendl Hot Socks XMAS 4-ply 100g col. 6345
7,90 €
79,00 €/kg
Начинайте рождественский сезон с праздничной новогодней пряжей от Gründl! Пряжа для носков Hot Socks Xmas - это удовольствие для вязания! Премиальная пряжа прекрасно и легко вяжется, а результат будет радовать...
Gruendl Hot Socks XMAS 4-ply 100g col. 6343
7,90 €
79,00 €/kg
Начинайте рождественский сезон с праздничной новогодней пряжей от Gründl! Пряжа для носков Hot Socks Xmas - это удовольствие для вязания! Премиальная пряжа прекрасно и легко вяжется, а результат будет радовать...
Opal Lieblingsplatz 4-ply 100g
7,55 €
75,50 €/kg
Где находится ваш любимый уголок в этом мире? Этот вопрос задают нам дизайнеры новой коллекции пряжи OPAL "Lieblingsplatz" (с нем. "любимое место"). Любите ли вы проводить время у костра с...
Lamana Como
6,00 €
240,00 €/kg
Lamana Como is a three-ply twisted SUPERlight yarn made from 100% superfine Merino wool with 18.5 microns in DK weight. The carded yarn with 120m meterage on only 25g gets its...
Lamana Merida
6,70 €
134,00 €/kg
Lamana Merida (50% merino, 25% silk, 25% polyamide) is the sock yarn of the Lamana yarn family. Due to the silk content, you get noble socks that you like to...
REGIA Celebrations Color col.9427 4-ply 100g
7,50 €
75,00 €/kg
🎄The sock yarn from Regia in Christmas colours - a perfect gift for St. Nicholas or Christmas for your loved ones - self-knitted socks! Blend: 75% Virgin Wool, 25% Polyamide Length: 420m...
REGIA Celebrations Color col.9423 4-ply 100g
7,50 €
75,00 €/kg
🎄The sock yarn from Regia in Christmas colours - a perfect gift for St. Nicholas or Christmas for your loved ones - self-knitted socks! Blend: 75% Virgin Wool, 25% Polyamide Length: 420m...
REGIA Celebrations Color col.9422 4-ply 100g
7,50 €
75,00 €/kg
🎄The sock yarn from Regia in Christmas colours - a perfect gift for St. Nicholas or Christmas for your loved ones - self-knitted socks! Blend: 75% Virgin Wool, 25% Polyamide Length: 420m...
REGIA Celebrations Color col.9420 4-ply 100g
7,50 €
75,00 €/kg
🎄The sock yarn from Regia in Christmas colours - a perfect gift for St. Nicholas or Christmas for your loved ones - self-knitted socks! Blend: 75% Virgin Wool, 25% Polyamide Length: 420m...
REGIA Celebrations Color col.9424 4-ply 100g
7,50 €
75,00 €/kg
🎄The sock yarn from Regia in Christmas colours - a perfect gift for St. Nicholas or Christmas for your loved ones - self-knitted socks! Blend: 75% Virgin Wool, 25% Polyamide Length: 420m...
Drops Alpaca
3,65 €
73,00 €/kg
DROPS Alpaca Любимая пряжа всех времен, сделанная исключительно из мягкой альпаки! Состав: 100% альпака.Группа пряжи: А (23–26 петель) Вес/длина: 50 г = около 167 метровРекомендуемый размер спиц: 3 мм.Плотность: 10 х 10...
Opal Beauty 3 Wellness 4-ply 100g
8,15 €
81,50 €/kg
Пряжа - Opal "Beauty" с экстрактом эдельвейса и витамином Е. Эдельвейс считается королем горных цветов, а Opal "Beauty" по праву можно считать королевой носочной пряжи! Классическая по составу нить (75% шерсть...
Regia Electric Neon Color 4-ply 100g
65,00 €/kg
Regia Electric Neon - модный принт на ваших носках!Нежные полоски в сочетании с электризующими неоновыми оттенками создают неповторимый эффект, а черный цвет добавляет выразительности. Готовы ли вы добавить ярких красок...
Opal Rainforest 20 4-ply 100g
8,10 €
81,00 €/kg
Want something eyecatching and fun to knit? Try one or many of these colorways that self-pattern as you knit in the round. Opal donates proceeds from the sale of this...
Regia Color 4-ply 100g
7,50 €
75,00 €/kg
Get creative with REGIA Color. Four single plies are twisted together to create the ideal weight and durability for hand-knit socks. Choose from a range of striped, variegated and self-patterned...
Opal Vincent van Gogh 4-ply 100g
8,20 €
82,00 €/kg
Opal is well known for creating yarn for addictive knits and eye-catching socks. This collection is very special because it's a rare reprint of the Van Gogh collection done 10...
Набор носочной пряжи OPAL "Halloween"
30,00 €
60,00 €/kg
Набор носочной пряжи OPAL "Halloween" (5 x 100 г) - атмосферная палитра для яркого творчества Добавьте осеннего уюта и праздничной магии в ваше вязание! Opal Yarn Set "Halloween" - это...
Regia Sock Yarn Solid 4-ply 50g
3,85 €
77,00 €/kg
The classic and renowned REGIA sock yarn. Four single plies are twisted together to create the ideal weight and durability for hand-knit socks. Two 50 gram skeins will knit a...
Woolly Hugs Year Socks 4-ply 100g
9,50 €
Year Socks are available in 17 phenomenal gradients - one for each month, as well as four gradients for the seasons and a gradient in rainbow colors. The stunningly beautiful...
Opal Beauty 4 Balance 4-ply 100g
8,25 €
82,50 €/kg
Пряжа - Opal "Beauty" с экстрактом эдельвейса и витамином Е. Эдельвейс считается королем горных цветов, а Opal "Beauty" по праву можно считать королевой носочной пряжи! Классическая по составу нить (75% шерсть...
Regia Energy Flow Color 4-ply 100g
7,25 €
72,50 €/kg
Knitting with Regia Energy Flow Color is a great way to relax and unwind, thanks to its terrycloth feel and self-striping pattern. Made from a cool blend of wool, cotton...